GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Jardinierer 5954341

nr 595 4341

Jardinierer

2 st, Fajans, diameter: 22

Kondition: slitage, skador

Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

måndag 24 augusti 2009
kl 18:12:21

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.